čtvrtek 19. prosince 2013

DRAMA takhle ve středu

Středa před vánocemi, poslední trénink v letošním roce, poslední zápas v letošním roce, ofouklej Mira a dlouhodobě nehrající Bára, ale také posila v podobě Richarda... a Papoušci vracející se na místo činu. Adrenalin na MAX! Úvodní tři zápasy patřily deblům. Mužské debly bude muset komentovat Mira, který vše bedlivě sledoval z lavičky, důležité je, že Jarda s Richardem urvali první bod. Jiřík s Honzíkem už bohužel tak úspěšní nebyli. Holčičí čtyřhry se ujaly Petra s yuyou. Nervozita jako prase... alespoň na naší straně. První set jsme kupodivu poměrně snadno zvládly, v druhém setu soupeřky vyzbrojené radami trenérů držely krok, proběhlo i pár zdařilých výměn, v závěru soupeřky dokonce vedly, ale nakonec se nám podařilo otočit hrozivé skóre a zvítězit 22:20. Za stavu 2:1 se pokračovalo mixem, babským singlem a singlem jedniček. Mix byla docela hezká podívaná, Papoušci nasadili zdatného hráče a na síti mrštnou Šárku, na naší straně však zvítězila zkušenost Petry a Jirky Klecerových... 3:1 pro nás. Bohužel, na tomto stavu naše bodové skóre ustrnulo. Katka se ujala neoblíbeného singla za zraněnou Báru a ačkoli se snažila, bod nezískala. Musíme doufat, že po novém roce Bára naskočí v plném zdraví (snad kapr a salát uspíší léčení!), protože její výkony nám prostě chybí. Za zraněného Miru nastoupil hasič Jarda proti Frantovi. První set získal Franta, ale bylo jasné, že Jarda nedá svou kůži lacino. Druhý set se vyvíjel pro nás příznivě až do okamžiku, kdy Jarda skočil po míči, jak na potvoru letícím do autu, a utrhl si nohu. Přesto dokázal udržet vedení a srovnat na 1:1 na sety. V třetím setu Franta pochopitelně využil Jardovy indispozice a ačkoli náš BOREC udatně vzdoroval, bod putoval k Papouškům, kteří tímto srovnali na 3:3. Drama jako prase! Následovaly zbývající mužské singly. Na dvojce podal Libor velmi slušný výkon, který sice na energického Papouška nestačil, ale nás přesvědčil, že se Liborův badmintonový um den ode dne zlepšuje. Největší drama a největší překvapení však probíhalo na prostředním kurtu, kde se utkala naše nová posila Richard z Košíc s papouščí posilou z exotických krajin. Ač trojky, ukázalo se, že jejich pozice na konci soupisky nic nevypovídá o jejich hráčských kvalitách a oba hoši předvedli fantastický badminton, zničující, vyrovnaný souboj, na jehož konci se z vítězství radovali Papoušci. Celkově 3:5 na domácím hřišti, tedy KATASTROFA! Papouščí pozvání do Papouška jsme s díky odmítli a šli si léčit rány na Bláhovku, kde na nás jako zázrakem čekal velký volný stůl a pivo a chleby s tvarůžky a kupodivu bylo veselo. Veselé vánoce, moc se nepřežírejte, běhejte a trénujte, brzy po novém roce nás čeká Podivín!